Zrozumieć zawał serca

Przeszedłeś zawał serca. Zastanawiasz się: Dlaczego mnie to spotkało…? Co dalej…? Jak żyć po zawale…? Te i podobne pytania nurtują wszystkich, którzy zachorowali na zawał serca.

Na tym portalu, uruchomionym przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne (PTK), znajdziesz odpowiedzi na pytania często zadawane przez chorych po zawale serca. Odpowiedzieli na nie lekarze-specjaliści. Są to kardiolodzy, eksperci w zakresie rehabilitacji po zawale oraz specjaliści w zakresie tych czynników ryzyka, które go powodują i które po zawale trzeba bardzo dobrze kontrolować. Na pewno trzeba zaliczyć tu nadciśnienie tętnicze, zbyt wysoki poziom cholesterolu we krwi, nieprawidłową dietę, otyłość i cukrzycę, palenie czy depresję.

W portalu PTK znajdziesz podane w przystępny sposób informacje o tym, jak żyć po zawale. Również lepiej zrozumiesz, co Cię spotkało. Gdy poznasz przyczyny zawału i wszystko co się z nim łączy: miażdżycę, chorobę wieńcową, uwarunkowania genetyczne, łatwiej będzie Ci zmniejszyć ryzyko ponownych incydentów tego typu. Na pewno warto poprawić swoją wiedzę na temat objawów choroby wieńcowej i zawału serca oraz zapoznać się z metodami leczenia.

Znajdziesz tu także informacje, dlaczego jesteś tak a nie inaczej leczony i jakie są obecnie zalecane metody terapii kardiologicznej. Poznając wytyczne dotyczące rehabilitacji kardiologicznej i zdrowego trybu życia będzie Ci łatwiej wrócić do prowadzenia normalnego życia i jednocześnie uniknąć kolejnego zawału serca – a to jest naszym celem.


Dowiedz się więcej