Czy jednodniowy zwiększony wysiłek u chorego z przewlekłą niewydolnością serca może być przyczyną pojawienia się płynu w opłucnej?
Mało prawdopodobne by wysiłek fizyczny był przyczyną pojawienia się płynu w opłucnej. Regularny, umiarkowany trening fizyczny jest zalecany pacjentom ze stabilną, przewlekłą niewydolnością serca gdyż prowadzi m.in. do poprawy wydolności fizycznej oraz jakości życia, a także poprawy parametrów pracy płuc i serca takich jak zużycie tlenu na szczycie wysiłku, odpowiedzi wentylacji na wysiłek, czy szybszego zmniejszania częstości serca po wysiłku. Pojawienie się płynu w opłucnej u chorego z przewlekłą niewydolnością serca może świadczyć o dekompensacji układu krążenia, czyli zaburzeniu równowagi w układzie krążenia i zastoju krwi w krążeniu płucnym, co stanowi przeciwwskazanie do treningu fizycznego.
Zobacz podobne pytania
Czy dziecko chore na kardiomiopatię rozstrzeniową - niewydolność serca może wyzdrowieć? Czy dziecko z tą chorobą może ćwiczyć i biegać jak rówieśnicy?
Czy przebyty zawał jest czymś, o czym trzeba pamiętać do końca życia?
Czy rehabilitacja i wysiłek fizyczny po zawale są uzależnione od wieku pacjenta?
Co to jest „powiększenie komory”? Jak nadmierny czy długotrwały wysiłek mogą na nie wpływać?
Jak można wyjaśnić stwierdzenie - dekompensacja serca? Na czym dokładnie to polega i w czym zagraża?
Czy frakcja EF jak się podniesie troszkę to tak zostanie, czy może znów wrócić do poprzedniej wartości?
Mam powiększone żyły szyjne, ale nie mam obrzęków. Mam bardzo duże problemy z wysiłkiem, nawet z wiązaniem butów. Czy podwójna dawka leku moczopędnego pomoże?
Czy jednodniowy zwiększony wysiłek u chorego z przewlekłą niewydolnością serca może być przyczyną pojawienia się płynu w opłucnej?
Co to jest iwabradyna?
Czy nocne poty mogą być jednym z objawów niewydolności serca?