Dlaczego mam atak migotania przedsionków najczęściej rano, po przebudzeniu? Czy może to mieć związek z przepukliną rozworu żołądka? Atak trwa kilka do kilkunastu minut.
Nie można wykluczyć takiej zależności, acz te godziny ranne nie są typowe. Wiadomo, że u chorych z przepukliną rozworu przełykowego częściej występuje napadowe migotanie. Jednak zazwyczaj arytmia wykazuje większy związek czasowy z posiłkiem. Proponuję spróbować nie jeść co najmniej 2 godziny przed snem i niech to będzie nieduża porcja. Spać z głową na wyższej poduszce (10-15 cm powyżej poziomu łóżka). Inne wyjaśnienie tej porannej zależności, to poranny skok ciśnienia tętniczego. Proszę częściej mierzyć ciśnienie.
Zobacz podobne pytania
Jestem trochę otyła, czy to może przyczyniać się do występowania migotania – mam wątpliwość.
Mam napadowe migotanie przedsionków, przyjmuję Pradaxę. Na tydzień przed zabiegiem kolonoskopii mam ją odstawić. Czy mam ją zastąpić innym lekiem i czy po zabiegu mam od razu do leku wrócić?
Czy mając migotanie przedsionków mogę się dodatkowo szczepić (np. przeciwko grypie)?
Czy mając napadowe migotanie przedsionków mogę korzystać z zabiegów akupunktury?
Czy, mając migotanie przedsionków, mogę się zaszczepić przeciwko grypie?
Czy chrapanie może być przyczyną migotania przedsionków?
Czy udział w maratonach może być przyczyną migotania przedsionków?
Czy otyłość może być przyczyną występowania migotania przedsionków?
Mam napady migotania przedsionków – czy mogę prowadzić samochód?
Jaka jest najważniejsza zaleta nowych leków przeciwkrzepliwych (Pradaxa, Xarelto, Eliquis) w zapobieganiu udarowi u chorych z migotaniem przedsionków w porównaniu z warfaryną?