Czy po skutecznej ablacji powinienem u lekarza prosić o acenokumarol? Mam 46 lat.
Należy skonsultować się z lekarzem, który przeprowadził ablację, jak rozumiem, migotania przedsionków. Decyzja o leczeniu przeciwkrzepliwym po ablacji migotania przedsionków zależy poza wiekiem od chorób współistniejących, ale na pewno lekiem z wyboru w zapobieganiu incydentom zakrzepowo-zatorowym po ablacji migotania przedsionków jest nowoczesny lek nie wymagający kontroli parametrów krzepnięcia krwi czy przestrzegania diety: Pradaxa, Xarelto lub Eliquis; nie powinno leczyć się acenokumarolem chyba że są do tego wskazania, ale są one w praktyce nieliczne.
Zobacz podobne pytania
Mam kołatania serca. Lekarze początkowo mówili, że to migotanie, a potem trzepotanie przedsionków i że można się z tego wyleczyć ablacją. Czy to możliwe?
Czy powinno się zmienić lek przeciwkrzepliwy i stosować nowe leki przeciwkrzepliwe (Pradaxę, Xarelto, Eliquis), gdy dotąd pacjent z migotaniem przedsionków przyjmował warfarynę lub acenokumarol?
Który lek na krzepliwość będzie dla mnie lepszy – acenokumarol czy jakiś nowy?
Czy ablacja migotania przedsionków może wyleczyć z arytmii?
Czy acenokumarol (Acenokumarol, Sintrom) różni się od warfaryny (Warfin)?
Jakich pokarmów należy unikać w czasie stosowania acenokumarolu (Acenokumarol, Sintrom) lub warfaryny (Warfin)?
Co zrobić, jeśli wynik INR u chorego leczonego warfaryną (Warfin) lub acenokumarolem (Acenokumarol lub Sintrom) przekracza 3-3,5?
Jak wprowadzić nowy lek przeciwkrzepliwy (Pradaxę, Xarelto, Eliquis) zamiast warfaryny (Warfin) lub acenokumarolu (Acenokumarol, Sintrom)?
Czy powinno się zmienić lek przeciwkrzepliwy i stosować nowe leki przeciwkrzepliwe (Pradaxę, Xarelto, Eliquis), gdy dotąd pacjent z migotaniem przedsionków przyjmował warfaryną lub acenokumarol?
Kto powinien obecnie stosować nowe leki przeciwkrzepliwe (Pradaxę, Xarelto, Eliquis)?