Jak długo po udanej ablacji z powodu migotania przedsionków trzeba przyjmować Xarelto?
Obecnie zaleca się kontynuację Xarelto bez względu na sukces lub nie ablacji. Jeśli ocena ryzyka udaru dokonana przed ablacją wskazuje, że ryzyko to jest wysokie to ablacja nie zmienia tego ryzyka, ponieważ wiele danych wskazuje, że może migotanie bezobjawowo nawracać a monitorowanie co jakiś czas może nie wystarczyłaby odpowiednio szybko zareagować i uchronić pacjenta przez konsekwencjami udaru. Zatem większość chorych po ablacji migotania przedsionków nadal stosuje lek przeciwkrzepliwy, chyba że występują groźne powikłania zwłaszcza krwawienia.
Zobacz podobne pytania
Czy powinno się zmienić lek przeciwkrzepliwy i stosować nowe leki przeciwkrzepliwe (Pradaxę, Xarelto, Eliquis), gdy dotąd pacjent z migotaniem przedsionków przyjmował warfaryną lub acenokumarol?
Mam kołatania serca. Lekarze początkowo mówili, że to migotanie, a potem trzepotanie przedsionków i że można się z tego wyleczyć ablacją. Czy to możliwe?
Jestem trochę otyła, czy to może przyczyniać się do występowania migotania – mam wątpliwość.
Jakie działania niepożądane, inne niż krwawienie, mogą wystąpić w czasie zażywania nowych leków przeciwkrzepliwych (Pradaxy, Xarelto, Eliquisu)?
Czy powinno się zmienić lek przeciwkrzepliwy i stosować nowe leki przeciwkrzepliwe (Pradaxę, Xarelto, Eliquis), gdy dotąd pacjent z migotaniem przedsionków przyjmował warfarynę lub acenokumarol?
Co należy zrobić, jeśli ominęło się jedną dawkę nowego leku przeciwkrzepliwego (Pradaxę, Xarelto, Eliquis)?
Mam napadowe migotanie przedsionków, przyjmuję Pradaxę. Na tydzień przed zabiegiem kolonoskopii mam ją odstawić. Czy mam ją zastąpić innym lekiem i czy po zabiegu mam od razu do leku wrócić?
Czy mając migotanie przedsionków mogę się dodatkowo szczepić (np. przeciwko grypie)?
Czy mając napadowe migotanie przedsionków mogę korzystać z zabiegów akupunktury?
Czy, mając migotanie przedsionków, mogę się zaszczepić przeciwko grypie?