Czy po ablacji codzienne odczuwanie arytmii (słabe i epizodyczne) jest możliwe? Czy ustąpi?
Skuteczność leczenia arytmii zależy przede wszystkim od wstępnego ustalenia jaka to arytmia. Jeśli rzeczywiście opisana arytmia jest przykro odczuwana przez pacjenta, to należy wykonać badanie pozwalającą zidentyfikować ją czyli np. rejestrację EKG metodą Holtera. Zrozumiałam, że pacjent odczuwa obecną arytmię inaczej niż uprzednie migotania przedsionków. To mogą być jedynie skurcze dodatkowe, mogą też być napady trzepotania przedsionków – arytmii wtórnej do przebytej ablacji, czasem potrzebna jest ponowna ablacja dla wyeliminowania tego trzepotania. Jeśli objawy występują w stosunkowo wczesnym okresie od ablacji (do 3 miesięcy), to mogą być wtórne do procesu gojenia i jest nadzieja, że po tym czasie ustąpią
Zobacz podobne pytania
Mam kołatania serca. Lekarze początkowo mówili, że to migotanie, a potem trzepotanie przedsionków i że można się z tego wyleczyć ablacją. Czy to możliwe?
Czy ablacja migotania przedsionków może wyleczyć z arytmii?
Mam 81 lat i od 2 lat migotanie, obecnie już chyba utrwalone. Dość często rytm serca przekracza 100, czasem 110. Czy obecnie mam powody do niepokoju?
Po ablacji biorę Ebivol. Skutkiem ubocznym jest brak erekcji. Jakie środki farmakologiczne na potencję mogę stosować?
Mam od soboty migotanie przedsionków, a w środę mam mieć ablacje, lekarz powiedział że muszę przyjść na ablacje z atakiem czy mogę aż do środy chodzić z tym migotaniem? Biorę leki Lokren 2x10 mg ,Polfenon 3x150,i Xarelto 20 mg?
Czy po 3 ablacjach serca przy kardiomiopatii przerostowej jest sens dalej próbować czy już tylko ICD?