Czy na ablację można się po prostu zapisać? Czy na ten zabieg kieruje lekarz?
Ablacja migotania przedsionków to skomplikowany inwazyjny zabieg, w trakcie którego mogą wystąpić powikłania. Jeśli lekarz opiekujący się pacjentem z migotaniem przedsionków uważa, że pacjent może być kandydatem do takiego zabiegu, powinien skierować go najlepiej do lekarza kardiologa zajmującego się zaburzeniami rytmu lub bezpośrednio do kardiologa-elektrofizjologa, czyli lekarza wykonującego ablacje. W trakcie takiego spotkania lekarz oceni wskazania do zabiegu, przedstawi pacjentowi informacje na temat ablacji oraz korzyści i ryzyko zabiegu. Jeśli obie strony (lekarz i pacjent) zgodnie uznają potrzebę ablacji, wówczas lekarz wypisze skierowanie do szpitala na zabieg i pacjent zapisze się w kolejce.
Zobacz podobne pytania
Mam kołatania serca. Lekarze początkowo mówili, że to migotanie, a potem trzepotanie przedsionków i że można się z tego wyleczyć ablacją. Czy to możliwe?
Czy ablacja migotania przedsionków może wyleczyć z arytmii?
Mam 81 lat i od 2 lat migotanie, obecnie już chyba utrwalone. Dość często rytm serca przekracza 100, czasem 110. Czy obecnie mam powody do niepokoju?
Po ablacji biorę Ebivol. Skutkiem ubocznym jest brak erekcji. Jakie środki farmakologiczne na potencję mogę stosować?
Mam od soboty migotanie przedsionków, a w środę mam mieć ablacje, lekarz powiedział że muszę przyjść na ablacje z atakiem czy mogę aż do środy chodzić z tym migotaniem? Biorę leki Lokren 2x10 mg ,Polfenon 3x150,i Xarelto 20 mg?
Czy po 3 ablacjach serca przy kardiomiopatii przerostowej jest sens dalej próbować czy już tylko ICD?