Czy po zawale mogę pracować na wysokości?
W dobie znacznej poprawy leczenia zawału serca, poprawił się również stan pacjentów w obserwacji odległej. Podjęcie czynności zawodowych, w tym również pracy na wysokości zależy od stanu klinicznego chorego i funkcji skurczowej lewej komory serca. Jeśli dokonany zawał nie uszkodził w sposób znaczący serca, pacjent po okresie rekonwalescencji może wrócić do pracy. Praca na wysokości związana jest z większym ryzykiem, dlatego też kardiolog prowadzący na podstawie stanu klinicznego, badania echokardiograficznego powinien zdecydować o braku lub istniejących przeciwwskazań do tego rodzaju pracy. Pojawienie się jakichkolwiek objawów ze strony układu sercowo-naczyniowego należy niezwłocznie skonsultować z prowadzącym kardiologiem.
Zobacz podobne pytania
Czy dostanę rentę?
Czym jest skala Borga?
Mam 45 lat jestem po dwóch zawałach, pojedynczym bajpasie i pięciokrotnym stentowaniu. Od ostatniego zawału minęło 17 miesięcy. Od marca 2015 prowadzę bardzo aktywny tryb życia, czyli chodzę codziennie po 10 i więcej kilometrów. Ostatnio zacz
Jestem po lekkim zawale i chciałbym skorzystać z siłowni. Czy ma znaczenie czas wzięcia leku? Powinienem je zażywać przed czy po ćwiczeniach?
Czy po zawale mogę opiekować się dziećmi?
Czy po zawale serca mogę wybrać się na rajd rowerowy?
Chciałbym po zakończeniu rehabilitacji kardiologicznej jak najszybciej podjąć pracę. W jakim czasie jest to możliwe?
Oczekiwanie na rehabilitację po szpitalu wydłuża się. Czy mogę w tym czasie zacząć ćwiczenia w domu?
Czy po zawale serca wciąż można pracować w kopalni?
Czy mogę rekreacyjnie pracować na działce po przebytym zawale serca?