Czy po zawale serca wciąż można pracować w kopalni?
Jeżeli zawał mięśnia sercowego nie jest powikłany wystąpieniem niewydolności serca, kurczliwość lewej komory pozostaje zachowana (prawidłowa frakcja wyrzutowa tzw. EF), a także nie ma innych istotnych nieprawidłowości w badaniu echokardiograficznym, pacjent przebył pełną rehabilitację kardiologiczną i jego wydolność fizyczna stwierdzona w teście wysiłkowym jest w normie, nie ma bezwzględnych przeciwwskazań do powrotu do pracy w kopalni. Każdy przypadek powinien być jednak rozpatrywany indywidualnie, a ostateczną decyzję o powrocie do pracy w tak ciężkich warunkach jakimi jest praca w kopalni podejmuje lekarz medycyny pracy biorący pod uwagę nie tylko stan kliniczny, ale również psychiczny pacjenta.
Zobacz podobne pytania
Czy dostanę rentę?
Czym jest skala Borga?
Mam 45 lat jestem po dwóch zawałach, pojedynczym bajpasie i pięciokrotnym stentowaniu. Od ostatniego zawału minęło 17 miesięcy. Od marca 2015 prowadzę bardzo aktywny tryb życia, czyli chodzę codziennie po 10 i więcej kilometrów. Ostatnio zacz
Jestem po lekkim zawale i chciałbym skorzystać z siłowni. Czy ma znaczenie czas wzięcia leku? Powinienem je zażywać przed czy po ćwiczeniach?
Czy po zawale mogę opiekować się dziećmi?
Czy po zawale serca mogę wybrać się na rajd rowerowy?
Chciałbym po zakończeniu rehabilitacji kardiologicznej jak najszybciej podjąć pracę. W jakim czasie jest to możliwe?
Oczekiwanie na rehabilitację po szpitalu wydłuża się. Czy mogę w tym czasie zacząć ćwiczenia w domu?
Czy po zawale serca wciąż można pracować w kopalni?
Czy mogę rekreacyjnie pracować na działce po przebytym zawale serca?