Pracuję w sklepie. Czy po zawale serca mogę dźwigać/podnosić ciężkie przedmioty?
Czas jaki powinien upłynąć od zawału do rozpoczęcia aktywności fizycznej zależy od stopnia uszkodzenia mięśnia serca. Podjęcie aktywności zawodowej zależy od stanu chorego. Jeśli pacjent po wyjściu ze szpitala, po skutecznym leczeniu, nie ma dolegliwości ze strony układu sercowo-naczyniowego (ból w klatce piersiowej, duszność, spadek tolerancji wysiłku, kołatania serca), to po około 6-8 tygodniach może wykonywać swoją pracę. Jeśli w czasie wysiłku pojawi się ból w klatce piersiowej, należy skontaktować się z kardiologiem i zaprzestać wykonywania dużego wysiłku.
Zobacz podobne pytania
Co to jest częstoskurcz?
Czym jest skala Borga?
Dwa miesiące temu przebyłem zawał serca. Zawał był leczony zabiegowo − wszczepiono mi dwa stenty. Obecnie nadal miewam występujące podczas wysiłku bóle w klatce piersiowej − czy tak musi być?
Mam 45 lat jestem po dwóch zawałach, pojedynczym bajpasie i pięciokrotnym stentowaniu. Od ostatniego zawału minęło 17 miesięcy. Od marca 2015 prowadzę bardzo aktywny tryb życia, czyli chodzę codziennie po 10 i więcej kilometrów. Ostatnio zacz
Jestem po lekkim zawale i chciałbym skorzystać z siłowni. Czy ma znaczenie czas wzięcia leku? Powinienem je zażywać przed czy po ćwiczeniach?
Pracuję w sklepie. Czy po zawale serca mogę dźwigać/podnosić ciężkie przedmioty?
Czy po zawale serca mogę wybrać się na rajd rowerowy?
Oczekiwanie na rehabilitację po szpitalu wydłuża się. Czy mogę w tym czasie zacząć ćwiczenia w domu?
Czy po zawale można korzystać z sauny?
Dlaczego po angioplastyce i zawale ponownie pojawiły się bóle dławicowe?