Czy ze względu na choroby serca należy podjąć jakieś szczególne działania pozwalające zmniejszyć ryzyko zachorowania na koronawirusa?

U osób starszych i pacjentów z chorobami sercowo-naczyniowymi zaleca się zachowanie szczególnych środków ostrożności. Przede wszystkim należy unikać kontaktów z osobami chorymi oraz ograniczyć kontakty z innymi osobami zwłaszcza w przestrzeni publicznej, w tym z dziećmi i wnukami, ponieważ często u ludzi młodych infekcja koronawirusem przebiega łagodnie lub bezobjawowo, a pomimo to stanowią oni źródło infekcji, groźnej dla osób z chorobą serca zwłaszcza w podeszłym wieku. Zgodnie z ogólnymi zaleceniami, należy utrzymywać odległość co najmniej 2 metrów od innej osoby.

Należy dbać o higienę, często i dokładnie myć ręce. Tych zaleceń należy przestrzegać szczególnie restrykcyjnie po dotknięciu przedmiotów w miejscach ogólnodostępnych (przycisków, włączników, klamek). Dodatkowo wskazane jest odkażenie rąk płynem dezynfekcyjnym niszczącym wirusy oraz odkażanie powierzchni przedmiotów dotykanych przez obce osoby np. klamek drzwi.

Projekt wsparty przez nieograniczony grant edukacyjny firmy AstraZeneca
AstraZeneca
Realizacja: Realizacja Grupa casusBTL
Zamknij i przejdź do serwisu »