Pomoc specjalistyczna po zawale serca

1. Opieka w poradni kardiologicznej lub POZ
Chory powinien trafić do lekarza najpóźniej w ciągu miesiąca od hospitalizacji. Podczas wizyty warto mieć przy sobie kartę informacyjną i zalecenia poszpitalne. Na podstawie wywiadu i dostępnych wyników badań lekarz będzie w stanie przygotować plan i wdrożyć skuteczne leczenie.2. Program „KOS-Zawał”
Program dedykowany pacjentom po zawale w całości finansowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Obejmuje on opiekę w zakresie leczenia szpitalnego, ambulatoryjnego i rehabilitacji kardiologicznej. Aktualne informacje na temat programu znajdziesz [tutaj]. Lista placówek, które biorą udział w programie [tutaj].

 

3. Program lekowy „Leczenie pacjentów z zaburzeniami lipidowymi” B.101
Czasem zdarza się, że pacjenci nie reagują wystarczająco na leczenie statynami i/lub ezetymibem albo z pewnych względów nie mogą ich zażywać, przez co nie osiągają odpowiedniego stężenia cholesterolu LDL we krwi.

Pacjenci po zawale, których poziom cholesterolu LDL (mimo leczenia statynami) wynosi > 100 mg/dl i spełniają kryteria włączenia mogą być leczeni w programie lekowym B.101. „Leczenie pacjentów z zaburzeniami lipidowymi”. Zapytaj lekarza gdzie znajduje się najbliższa poradnia prowadząca program lekowy lub zajrzyj listę ośrodków [tutaj].