Film - ćwiczenia w siłowni plenerowej dla osób po zawale
W miejskich parkach, skwerach, przy placach zabaw coraz częściej powstają tzw. zewnętrzne siłownie. Umożliwiają one wykonywanie ćwiczeń na świeżym powietrzu, są ogólnie dostępne i zazwyczaj korzystanie z nich jest bezpłatne.
Tak jak zawsze, również przy ćwiczeniach na siłowni plenerowej pamiętaj o zasadach bezpiecznego treningu. Urządzenia plenerowe nie dają możliwości regulowania obciążenia. Poziom obciążenia jest zazwyczaj niewielki, ale nie jest to zasada.
Nie korzystaj z danego urządzenia, jeśli obciążenie jest na tyle duże, że nie jesteś w stanie wykonać co najmniej 10 powtórzeń w jednej serii i towarzyszy temu duże zmęczenie (powyżej 13-14 stopnia w skali Borga).
Jeśli jesteś po raz pierwszy na siłowni plenerowej przed i po serii ćwiczeń na każdym urządzeniu skontroluj tętno, a jeśli to możliwe również ciśnienie. Pamiętaj, że nie powinieneś przekraczać limitu tętna treningowego wyznaczonego przez lekarza.
Siłownie plenerowe są często zlokalizowane w nasłonecznionych miejscach. W porze letniej korzystaj z urządzeń rano lub wieczorem, kiedy słońce nie operuje zbyt mocno. Pamiętaj o dostosowaniu ubrania do warunków atmosferycznych i odpowiednim nawodnieniu – zabierz ze sobą butelkę wody.
- Co może niepokoić podczas wysiłku fizycznego?
-
Do pracy w dwa tygodnie po zawale? Czy to bezpieczne?
- Czym jest skala Borga?
- Czy po zawale można korzystać z sauny?
-
Pracuję w sklepie. Czy po zawale serca mogę dźwigać/podnosić ciężkie przedmioty?
- Jakie są zalecenia dotyczące aktywności fizycznej?
- Miałem zawał i teraz czuję się lepiej. Czy to możliwe?
- Co nie musi niepokoić podczas wysiłku fizycznego?
- Po co mierzyć tętno i ciśnienie przed treningiem?
-
Czy zawał serca przerwał moją pasję, jaką są górskie wyprawy?
-
Więcej
pytań -
Zadaj
pytanie